Co piszczy w social media – audyt mediów społecznościowych

– Nasłuchując głosu mediów społecznościowych można zdobyć wiele istotnych informacji – mówi Magdalena Grabarczyk-Tokaj z zespołu Kompasu i wylicza:

  • Kto i gdzie rozmawia na temat firmy lub produktu? Czy można go uznać za lidera opinii? Czy może nam pomóc w promocji, czy raczej szkodzi reputacji?
  • Jakie są silne i słabe strony marki? – czyli jak internauci oceniają dany produkt, chwalą, krytykują a może po prostu milczą? Czy wzmianka o produkcie generuje niecenzuralne posty?
  • Jakie są trendy w branży? – czyli co interesuje internautów najbardziej, jakie produkty wywołują największą dyskusję i jaka tematyka prowokuje najwięcej komentarzy?
  • Jak firma wygląda na tle konkurencji? Jak się ma dyskusja o danej firmie lub marce do tego, co internauci mówią o jej konkurentach?


Kompas Social Media to nowy projekt Instytutu Monitorowania Mediów. Oprócz przeprowadzania komercyjnych audytów, Kompas ma promować wiedzę o istotności i metodach badania wizerunku oraz pomiarze działań PR w mediach. Na stronie internetowej Kompasu (www.kompassocialmedia.pl) udostępnione są raporty z przeprowadzonych badań, praktyczne informacje dotyczące mediów społecznościowych oraz wersja pokazowa audytu. Gości tam też blog 3M, dotąd obecny wyłącznie na wortalu dla PR-owców www.PRoto.pl.

– Badanie mediów społecznościowych jest dla wielu wciąż niezgłębionym tematem – mówi Magdalena Popielewicz, autorka bloga o social media na www.PRoto.pl – Na polskim rynku nadal brakuje dobrych praktyk, mogących stać się wzorem do naśladowania. Stosunkowo niewiele jest również projektów wykorzystujących innowacje w komunikacji marketingowej. Chcemy pokazywać nowe pomysły, przykłady z rynków zagranicznych, inspirować.

Usługa proponowana przez Kompas to w wersji podstawowej audyt dotychczasowej obecności firmy, marki, osoby czy całej branży w mediach społecznościowych na tle jej obecności w Internecie. Raport umożliwia identyfikację najbardziej popularnych miejsc dyskusji na wybrany temat, wskazuje również jeszcze niezagospodarowane kanały komunikacji. Sygnalizuje momenty największego nasilenia komentarzy, wskazuje główne tematy dyskusji i wydźwięk wypowiedzi.


Kompas wskazuje: kto, gdzie, kiedy i jak mówił o naszej marce/ firmie w mediach społecznościowych nawet jeśli nie prowadzimy w nich oficjalnej komunikacji PR i marketingowej.

Zobacz badania Kompasu Social Media:
 „PR-owcu, co wiesz o social media?
 „Bossowie polskiej gospodarki w social media

 

Przytoczone dane dotyczące polskich użytkowników internetu pochodzą z badania MB SMG KRC 2010, badania „Rynek telekomunikacyjny w Polsce 2010”, prowadzonych przez PBS DGA oraz badania „Internauci a social media/social commerce”, prowadzonego przez Gemius SA w 2010.

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg