Gotuj się kto może – social media o programach kulinarnych. Magda Gessler króluje nie tylko w kuchni.

Za nami już dwa finały: piątej edycji Top Chefa oraz czwartej edycji Hell’s Kitchen: Piekielnej kuchni – w obydwu zwyciężyli mężczyźni, ale ponoć to właśnie płeć męska ma lepszą smykałkę do gotowania. Tylko czasami zamiast rozwijać talent kulinarny, tracą czas na wymyślanie np. takich oto memów:

 

A szkoda, bo w tym czasie mogliby się skupić na przygotowywaniu jakiegoś wykwintnego dania.

Zostaje nam jeszcze czwarta edycja MasterChefa – ale finał dopiero w grudniu. Ten program cieszy się też największą popularnością wśród internautów. Według danych IMM na jego temat w ciągu ostatniego miesiąca w internecie i social mediach ukazało się 56,4% wszystkich wzmianek w stosunku do pozostałych dwóch – Top Chefa (6,6%) oraz Hell’s Kitchen: Piekielnej kuchni (37%).

Królowa jest tylko jedna.

Duży w tym udział ma Magda Gessler – według internautów najbardziej rozpoznawalna restauratorka w Polsce i jurorka tvn-owskiego MasterChefa. W stosunku do pozostałych jurorów w programach kulinarnych, na jej temat w badanym okresie ukazało się 67% wszystkich publikacji. Kolejne miejsce zajęła często krytykowana Ewa Wachowicz – jurorka Top Chefa (14%) oraz znany ze swojego porywczego stylu bycia (rzucania talerzami i niecenzuralnymi słowami – ale do tego typu zachowań zdążyliśmy się już przyzwyczaić – dzień jak co dzień) – Wojciech Modest Amaro (10%). Zaledwie kilka procent w odniesieniu do wszystkich publikacji w tym czasie przypadło pozostałym jurorom, czyli Michelowi Moranowi i Maciejowi Nowakowi (po 4%), a najmniej informacji ukazało się na temat Anny Starmach oraz Grzegorza Łapanowskiego (1%).

„To smakuje jak g****!” (pojawia się pytanie, na ile sprawdzona jest ta informacja???), „Śmierdzi kotami!”, „Ale syf”, „Golonka śmierdzi knurem!” – cytując klasyka. Od razu robi się barwniej w tej naszej szarej, listopadowej rzeczywistości. Jest płacz, jest zgrzytanie zębów, ale nie brakuje emocji, a o to chodziło już starożytnym filozofom. Na temat Magdy Gessler w ciągu zaledwie miesiąca pojawiło się 3200 wzmianek, z czego 1500 na samym Facebooku.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Pomimo porywczego lub – pozostając w klimacie kulinarnym – ostrego, jak nóż do dziczyzny charakteru Magdy Gessler, zjednała sobie sympatię wielu użytkowników portali społecznościowych, a ze wszystkich emocjonalnie zabarwionych wzmianek aż 70% procent miało wydźwięk pozytywny. „Pani Madziu, uwielbiam Panią! Jest Pani najlepszą restauratorką, ciepłą, pogodną, profesjonalną i sprawiającą bardzo dobre wrażenie 🙂 Pozdrawiam i liczę ,że w końcu doczekam sie Pani odpowiedzi. Całuję, besos :*” – pisze jedna z użytkowniczek portalu. „Nigdy nie robiłam kruszonki, ale oglądałam dużo masterchefa, ugotowanych i Magdy Gessler, więc powinna wyjść dobrze” dodaje kolejna. Restauratorka często odpisuje swoim fanom.

A fani z kolei jeżdżą za nią po całym kraju w ramach różnych wydarzeń kulinarnych, w których bierze udział.  „Koncert @justinbieber @kwiatkowsky @onedirection? Nie! To spotkanie @magdagessler_official z fanami w #stalowawola!’” – wykrzykuje na Twitterze jeden z wyznawców gessleryzmu.

Jej fanpage na Facebooku ma niemal 1 milion polubień! Restauratorka na bieżąco utrzymuje kontakt ze swoimi fanami, wrzucając na ruszt, czy jak ktoś woli – na walla – coraz to nowe zdjęcia i inicjując wiele dyskusji, jak np. na taki temat.

Uczestnicy w oczach internautów.

Przez tak barwne osobowości ciężko przebić się samym uczestnikom, chociaż wyzwanie rzuciła pani Janina – według internautów jedna z najbardziej lubianych uczestniczek MasterChefa. „Szkoda ze odeszła babcia Janina super babka z niej jest”, „Już nie oglądam.. Pani Janinko wróć! Idę się pociąć mydłem w płynie!” pisali jej fani na Facebooku.

 

Wiele kontrowersji za to wzbudziła Katarzyna Byczko – jedna z najmniej lubianych uczestniczek tego programu, która podpadła użytkownikom portali społecznościowych już na samym początku, kiedy przyznała sobie sama immunitet podczas jednego z zadań. Tego się po prostu nie wybacza. Ale warto dodać, że jest to ta uczestniczka, która odgadła smak rambutana*(*nie mylić z orangutanem), więc według części użytkowników jakiś szacunek się jednak należy.

„Szanuję ja bo odgadła wszystkie smaki ! Ale jest mamyją i nie ma odwagi ! Jak można być kapitanem i nie ponosić odpowiedzialności i dawać sobie immunitet. Tym przegrała u mnie … czekałem aż rozryczy się jak fartucha oddawała. A ta jej bezczelność o Magdzie Gessler była nie do przyjęcia !” – wspominała jedna z internautek.

 „A na początku mówiła ze może uda jej się znaleźć męża w programie bo przecież jest fajna babka. Po takich "występach " będzie miała jeszcze trudniej niż przedtem :D”.

P.S. A pamiętajmy, że grożenie komuś staropanieństwem to już wyciąganie najsilniejszej broni. Wręcz biologicznej.

 

Berło w swojej dłonie dumnie dzierży Magda Gessler. Czy komuś uda się ją zdetronizować? Na razie się na to nie zanosi…

Autor artykułu: Karolina Masalska – Młodszy specjalista ds. PR

Zobacz inne raporty również na stronie: http://www.imm.com.pl/dla_mediow

 

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg