IMM: Nauczyciele w internecie warci 12 mln zł. Egzamin w social mediach zdany na 5 z minusem.

Bardzo dobrze, 3+

Na temat wynagrodzenia za pracę nauczycieli nie raz toczyły się gorące debaty publiczne. Głośniej i bardziej kontrowersyjnie bywało tylko wokół pensji górników i pielęgniarek. Po zanalizowaniu przez IMM obecności frazy „nauczyciel” i jemu pokrewnych w sieci, dzięki modułowi analitycznemu możemy oszacować wartość wirtualnego wizerunku nauczycieli. Zaledwie od początku października (1-12.10.2015) pojawiło się ponad 36 tys. wzmianek na ten temat, a wartość AVE publikacji na portalach internetowych przekroczyła 12 mln złotych! Najcenniejszymi dla pedagogów informacjami były te zamieszczane przez portale wiadomości.onet.pl, wyborcza.pl, czy expressilustrowany.pl, których suma wartości wyniosła kolejno ok. 800 tys., 600 tys. i 500 tys. zł.

Nauczyciele do tablicy!

Social media można porównać do szkolnej tablicy, z nieograniczonym zapasem kredy dla wszystkich. Z tym, że do odpowiedzi wywołują tu nie nauczyciele, a użytkownicy, którzy często dają bardzo surowe oceny. Jednak chociaż zgodnie z danymi IMM nauczyciele czasem dostają wirtualne nagany to w ogólnym rozrachunku przechodzą do następnej klasy. Ze wszystkich zmonitorowanych od początku października publikacji w internecie i social mediach aż ok. 3 900 wzmianek miało wydźwięk pozytywny, a tylko ok. 1 300 zabarwienie negatywne. Najwięcej komentarzy pod adresem konkretnych nauczycieli pojawiało się na Twitterze, który jednocześnie jest najbardziej aktywnym źródłem publikacji na temat nauczycieli. Tutaj pojawiła się ponad połowa, czyli 51% wszystkich wzmianek, na drugim miejscu znalazł się Facebook – 49%, a na kolejnych Google Plus, forum.gazeta.pl i komentarze.onet.pl – po 1% informacji w każdym z nich. Łącznie na Twitterze i Facebooku opublikowano prawie 28 tys. wpisów i komentarzy. To oznacza, że jeżeli nauczyciele, a co za tym idzie także szkoły i instytucje związane z edukacją chcą wiedzieć, co ich podopieczni naprawdę myślą, czego się boją, jakie mają problemy i plany związane z systemem edukacji – po lekcjach powinni odrobić zadanie domowe z obecności właśnie w tych dwóch kanałach społecznościowych.

Podręczniki i zeszyty do ćwiczeń mają obecnie poważnego konkurenta – internet. To z pewnością dydaktyczne wyzwanie dla współczesnych nauczycieli, jednak niezaprzeczalnie dla uczniów to naturalne środowisko. Warto je zatem poznać, bo jak pisał jeden z mistrzów polskiej literatury Juliusz Słowacki: „Chodzi mi o to, aby język giętki/ Powiedział wszystko, co pomyśli głowa:/ A czasem był jak piorun jasny, prędki,/ A czasem smutny jako pieśń stepowa” – i takie właśnie bywają komentarze uczniów-internatutów, te smutne jako pieśń stepowa: „jeszcze nie wiem, ale narazie to nie cierpię mojej nauczycielki od tego ugh jest okropna”, „Gdybyś miała z moją nauczycielką to szybko by Ci się odechciało geografii”, i te piękne jak aniołów mowa: „urok osobisty mojej nauczycielki mnie przekonal”, „w gimnazjum miałam super nauczyciela od muzyki, pan winiar śmieszny typek” i te jak piorun jasne, prędkie: „…Co do matematyki, mój nauczyciel mówił, że jedynym sposobem na naukę tego przedmiotu jest kartka, długopis i twardy tyłek…”, „brwi mojej nauczycielki od mechatroniki”, „to masz super, zazdroszczę:( ostatnio miałam lekcje z praktykantką i ona lepiej uczyła od nauczycielki”.

Na świadectwo z czerwonym paskiem nauczyciele będą jeszcze musieli trochę pracować, by socialowa komisja egzaminacyjna przyznała im odpowiednio wysoką punktację. Jednak wizerunek polskiego nauczyciela w sieci można z powodzeniem nazwać dobrym 🙂

Autor artykułu: Monika Tomsia, Specjalista ds. PR, IMM

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg