IMM: Polowanie w Rossmannie – jak internauci zareagowali na przeceny.

Wystarczy jedna promocja, a cała Polska będzie o tobie mówić. Instytut Monitorowania Mediów zmonitorował ostatnie promocyjne szaleństwo w sieci Rossmann. W ciągu pierwszych czterech dni sklepowej promocji w mediach pojawiło się prawie 65 tys. wzmianek o tej marce – wynika z monitoringu mediów IMM.

 

Promocja dzięki udostępnieniom

Z monitoringu IMM wynika, że ostatnia akcja promocyjna Rossmanna wywołała widoczny wzrost publikacji o marce w social mediach. Gwałtowny skok informacji na temat sieci rozpoczął się w czwartek 20 kwietnia, a swój szczyt miał następnego dnia – tuż przed weekendem opublikowano ponad 25 tys. wzmianek o promocji w drogerii. Lawinowy wzrost zainteresowania to głównie efekt udostępnień informacji o promocji.

 

Prośby o pomoc na Twitterze, zdobycze na Instagramie

W serwisach społecznościowych polscy internauci codziennie zamieszczają tysiące pytań oraz poleceń. W badanym okresie w kontekście Rossmann, między 17 kwietnia a 23 kwietnia 2017, najczęściej pojawiały się pytania dotyczące kolejek przed sklepami, dostępu do potrzebnych produktów oraz polecenia konkretnych marek. Najchętniej udostępniano informacje na Twitterze, gdzie w badanym okresie pojawiło się aż 58 tys. publikacji. Drugim najpopularniejszym kanałem w czasie drogeryjnej promocji był  Instagram, gdzie użytkownicy prezentowali z dumą swoje liczne zakupy, lub raczej zdobycze.

Monitoring mediów IMM wykrył też komentarze o braku konkretnych produktów w sklepach Rossmann. „Niestety braki magazynowe ;(, i tak 95% produktow”, „Rossmann Polska, czemu tylko niektóre produkty nie są dowożone? Chodzi mi o puder bananowy Wibo. Nie ma go w żadnej Waszej drogerii, a pani kasjerka powiedziała, że wcale nie przyjechał ani już nie przyjedzie”.

 

„Bitwa pod Rosmannem”

Od czwartku (20.04) Twitter pękał w szwach od liczby powstających dyskusji w temacie wydarzeń w drogerii. Internauci z dużym dystansem i charakterystyczną ironią podeszli do sytuacji. Najpopularniejszy tweet uzyskał 4 313 udostępnień oraz prawie 3 tys. polubień – „Ważna data dla historii Polski: bitwa pod Rossmannem 20-28.04.2017 #rossmann”.

 

Monitoring social media pokazuje, że łatwo można wychwycić prośby swoich klientów.  Prawie 3 tys. udostępnień uzyskał tweet wywołujący do odpowiedzi inną markę: Empik. Prośba dotyczyła zorganizowania podobnej jak w drogerii promocji – na książki – „Czy Empik może zrobić takie przeceny jak rossmann pls”. Śledzenie próśb o pomoc ukazujących się w social mediach to też dobra metoda dla firm konkurencyjnych, które monitorując wpisy w mediach społecznościowych mogą błyskawicznie zareagować i odpowiedzieć na potrzeby potencjalnego klienta.

 

#rossmann49, #rossmann55

Od zdjęć zakupionych w czasie promocji kosmetyków pęcznieje Instagram. Polecano, chwalono się, testowano, zadawano pytania udostępniając zdjęcia zakupionych produktów. Tylko w ciągu  czterech dni pojawiło się niemal 4 tys. publikacji z promocyjnymi hasztagami #rossmann49 i #rossmann55.

 

Kosmetyków nigdy nie jest za dużo. A monitorning IMM pokazał, że takie zakupy sprawiają przyjemność. Większość zabarwionych emocjonalnie komentarzy miała wydźwięk pozytywny, a internauci z radością opowiadali o wyłapanych produktach. 

„Trochę poszalałam  polowa to zakupy z internetowej drogerii rossmann

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg