IMM: Stacje radiowe na medialnym podium w kwietniu

Na czwartym i piątym miejscu znalazły się „Dziennik Gazeta Prawna” i dziennik „Fakt”. W kwietniu największą uwagę dziennikarzy w Polsce przykuła m.in. sprawa wypowiedzi Wacława Berczyńskiego dotycząca śmigłowców caracali, temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz wypowiedź minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. 

 

Prasa

Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych kwietnia znalazła się „Rzeczpospolita”, która zawdzięcza swoją pozycję doniesieniom na temat kwoty zarabianej miesięcznie przez Bartłomieja Misiewicza w PGZ. Wyprzedziła „Dziennik Gazetę Prawną” oraz „Fakt”.

 

Najczęściej cytowanym tygodnikiem kwietnia był „wSieci”. Na drugim miejscu znalazł się „Newsweek”, a trzecie miejsce zajął „Do Rzeczy”.  Tygodnik „wSieci” znalazł się na pierwszym miejscu dzięki publikacji dokumentów na temat zaangażowania Radosława Sikorskiego w dyplomatyczne przygotowania wizyty w kwietniu 2010 roku w Katyniu zarówno premiera Donalda Tuska, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 


 

Najczęściej cytowanym miesięcznikiem był „Twój Styl”, a drugie i trzecie miejsce przypadło miesięcznikom „Forbes” oraz „Grazia”. Tak wysoką pozycję w zestawieniu miesięcznik „Twój Styl” zawdzięcza wywiadowi z aktorką Magdaleną Stużyńską.

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych prowadzi TVN24, wyprzedzając TVN oraz TVPinfo. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję informacjom z badania Kantar Millward Brown na temat poparcia partii politycznych.

Radio

Liderem cytowalności wśród stacji radiowych w kwietniu jest Radio ZET, wyprzedziło RMF FM oraz PR1. Radio Zet uzyskało wiele cytowań  za sprawą wypowiedzi minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, gdzie skrytykowała niektórych polityków, w tym Beatę Szydło. 

Portale internetowe

Najczęściej cytowanym portalem internetowym w kwietniu został wPolityce.pl, za sprawą publikacji na temat efektów ekshumacji ciał katastrofy smoleńskiej. Kolejne pozycje zajmują Onet.pl oraz Wp.pl.

Media ekonomiczne

„Dziennik Gazeta Prawna” po raz kolejny uplasował się na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych mediów ekonomicznych w Polsce, dzięki wypowiedzi Wacława Berczyńskiego dotyczącej śmigłowców caracali. Dziennik wyprzedził m.in. „Puls Biznes” oraz „Forbes”.

Media regionalne

Wśród najczęściej cytowanych mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się TVP3 Bydgoszcz, w związku z informacją na temat stanu zdrowia Tomasza Golloba. Kolejne miejsca zajęło Radio Kraków oraz Radio Szczecin.

 

Instytut Monitorowania Mediów wyraża zgodę na publikację raportu, wyników badań i dołączonych do nich materiałów graficznych pod warunkiem podania źródła („Instytut Monitorowania Mediów”) w artykule oraz przy każdej grafice.

Badanie przeprowadzono na podstawie 6 543 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 kwietnia 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 670 razy (3 066 razy w prasie, 2 764 w telewizji i 840 w radio).