Media trzykrotnie częściej o prezydent Warszawy: powodem afera reprywatyzacyjna

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie powodem wzrostu medialnego zainteresowania pracami Hanny Gronkiewicz-Waltz. Na przełomie sierpnia i września nazwisko szefowej stołecznego ratusza pojawiało się w serwisach społecznościowych, prasie, radiu i telewizji trzy razy częściej niż zwykle. Jak wynika z analiz w IMM, przeważały publikacje o wydźwięku negatywnym.

W 2016 roku wzmożone zainteresowanie pracami Hanny Gronkiewicz-Waltz można było zaobserwować już w kwietniu. Chodziło wtedy m.in. o kontrolę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w stołecznym ratuszu. Przełom sierpnia i września przyniósł kolejny skok. Miało to związek ze sprawą reprywatyzacji nieruchomości położonych na terenie Warszawy.

Między krytyką a agresją

W sieci dyskusja o prezydent Warszawy toczyła się głównie na Facebooku (54% wzmianek) i na Twitterze (25%). Największy zasięg zapewniły radio i telewizja. Najwięcej czasu antenowego Hannie Gronkiewicz-Waltz  na przełomie sierpnia i września poświęciły stacje TVN24 – 37 godzin (czyli 6 razy więcej niż w lipcu), TVP Info – 35 godzin (7 razy więcej) i Polsat News – 23 godziny (aż 15 razy więcej), a także Radio TOK FM, Superstacja oraz Radio ZET.

Prezydent Warszawy pojawiała się w programach telewizyjnych i radiowych zarówno jako gość, jak i jej nazwisko było przywoływane w ramach omawianego tematu afery reprywatyzacyjnej.

W mediach społecznościowych liczba nieprzychylnych opinii na temat prezydent Warszawy wzrosła trzykrotnie wobec poprzednich miesięcy roku.

Wśród komentarzy zawierających ocenę i słowa i zwroty o pozytywnym bądź negatywnym ładunku emocjonalnym, wpisy krytyczne stanowiły 60%. W komentarzach internauci często nie przebierali w słowach: w dyskusjach nie brakowało wulgaryzmów i agresji.

Afera? Podaj dalej!

W badanym przez IMM okresie interakcje z treściami na temat prezydent Warszawy wzrosły aż siedmiokrotnie w stosunku do poprzednich miesięcy roku.

Obrazuje to skalę zaangażowania użytkowników mediów społecznościowych w dyskusję na ten temat: to przede wszystkim liczne udostępnienia (stanowiące aż 60% interakcji) artykułów o aferze reprywatyzacyjnej odpowiadają za wzrost publikacji na temat szefowej stołecznego ratusza w mediach społecznościowych.

O badaniu:

Badanie oparto o dane z prasy, rtv, internetu i social mediów. Monitoring przeprowadzono w okresie 1.01.2016 do 7.09.2016. Monitorowano wpisy,  których pojawiało się nazwisko Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Analizę wykonano w Module Analitycznym IMM. Monitoring został przeprowadzony na zlecenie Radia Zet.

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg