Najbardziej opiniotwórcze media w maju 2005 roku

5706 – tyle odniesień do innych mediów ukazało się w maju 2005 roku w prasie, radiu i telewizji. Najwięcej nawiązań dotyczyło Gazety Wyborczej, na którą powoływano się 1480 razy. Wyborcza zwyciężyła również w rankingu mediów najczęściej cytowanych poza przeglądami prasy. Rzeczpospolita, kwietniowy lider zestawienia, spadła na drugie miejsce. Na trzeciej pozycji znajduje się Życie Warszawy. Stacje telewizyjne, które były dla innych mediów najczęstszym źródłem informacji, to TVN i TVP1. Natomiast w rankingu najczęściej cytowanych rozgłośni radiowych ponownie zwyciężyło Radio ZET. W zestawieniu stron internetowych zdecydowanie prowadzi Onet.pl, drugie miejsce zajmuje Interia.pl.

Zazwyczaj cytowano media ogólnopolskie – 4976 razy, zaś media lokalne – 730. Najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem ponownie zostało Życie Warszawy. Najwięcej cytatów stanowią informacje z przeglądu prasy; na drugiej pozycji uplasowały się materiały dotyczące afer w policji (CBŚ, Komenda Główna – prowokacja wobec Gazety Wyborczej) – 600 odniesień.

W maju odnotowano także dużą liczbę odniesień do Rzeczpospolitej i Wprost w kontekście sprawy Jolanty Kwaśniewskiej, jej powiązań z Edwardem Mazurem i powołania jej na świadka przez komisję śledczą ds. Orlenu (288 publikacji). Wiele cytatów dotyczyło również afer sportowych – zarzutów o łapówkarstwo w Polskim Związku Narciarskim i Polskim Związku Piłki Nożnej (odpowiednio: 32 i 56 materiałów). Na pierwsze miejsce wśród tygodników ogólnopolskich awansował Wprost, który wyprzedził Politykę i Newsweek, a także debiutujący Ozon (12 cytowań). Pierwsze miejsce wśród tabloidów przypadło Faktowi, drugie zaś zajmuje Super Express. Wśród gazet najczęściej powołujących się na doniesienia innych środków masowego przekazu pierwsze miejsce przypada rzeszowskim Super Nowościom, a drugie Gazecie Wyborczej. Wśród rozgłośni radiowych w czołówce są PR 1 PR i Radio PiN, a wśród stacji telewizyjnych – TVN24 oraz TVP1.

W każdym miesiącu Instytut Monitorowania Mediów analizuje wszystkie przekazy prasowe, telewizyjne i radiowe, w których ich autorzy powołują się na doniesienia innych mediów. Badaniu poddawanych jest ok. 500 tytułów prasowych, 6 stacji telewizyjnych oraz wybrane programy 5 rozgłośni radiowych. Cały raport dostępny jest na stronie Instytutu Monitorowania Mediów: http://www.instytut.com.pl/raporty

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg