Nanga Stegu Revolution. Raport IMM na temat wyprawy Adama Bieleckiego i Jacka Czecha.

Ekspedycja na Nanga Parbat rozpoczęła się 24 grudnia, kiedy to Polacy wyruszyli w Himalaje. Wcześniej aklimatyzowali się w Ameryce Południowej zdobywając najwyższy wulkan świata Ojos del Saldo. Od grudnia 2015 roku do końca stycznia w prasie, radiu, telewizji oraz social mediach na temat wyprawy Nanga Stegu Revolution 2015/2016 pojawiło się ponad 1400 wzmianek, w tym ponad 900 na temat samego Adama Bieleckiego i ponad 800 na temat jego współtowarzysza podróży Jacka Czecha – wynika z analizy IMM. O wyprawie najczęściej wspominały portale i serwisy internetowe – ukazało się tam aż 66% publikacji na ten temat. Sprawę chętnie komentowali także użytkownicy Facebooka.

Rezygnacja duetu z dalszej wyprawy doprowadziła do lawiny komentarzy w social mediach. To właśnie po komunikacie przerwania wyprawy – między 11 a 17 stycznia – pojawiło się najwięcej wzmianek w mediach. „Następnym razem, nie wrzucajcie sobie! Bezpieczeństwo ponad wszystko!”, „Szkoda, że się nie udało…Ale najważniejsze, że wróciliście cali J – komentowali Internauci na Facebooku.

Po 25 dniach zimowej wyprawy oraz trzech próbach dotarcia do obozu położonego na wysokości 6 tys. metrów n.p.m, himalaiści ze Śląska zdecydowali o zakończeniu wyprawy. W górach wszystko zależy od pogody, niestety w tym roku warunki nie sprzyjały w zdobywaniu szczytu. „Dostaliśmy od Nangi solidną lekcję pokory. Marzyliśmy o zdobyciu Nangi w czystym stylu alpejskim, ale pogoda nie dała nam żadnej szansy na  podjęcie ataku”. – możemy przeczytać na Facebooku Adama Bieleckiego.

 

 

Internauci bardzo mocno kibicowali naszym himalaistom. Trzymali kciuki i życzyli powodzenia szczególnie na Facebooku: „Trzeba mocno trzymać kciuki za chłopaków!, „Za wszystkich trzymamy kciuki. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, Góra stoi i czeka. Nie teraz to później-:)” czy „Kibicujemy mocno całej ich wyprawie pt. Nanga Stegu Revolution 2015/2016. Powodzenia Adam Bielecki :)”. Z monitoringu internetu w IMM wynika, że Polacy podjęli ponad 32 tys. interakcji w związku z wyprawą. Największą dyskusja rozpoczęła się  na początku grudnia, w temacie rewolucyjnego planu szybkiego zdobycia szczytu Nanga Parbat, później 24 grudnia czyli w dniu wylotu Bieleckiego i Czecha do Pakistanu. W styczniu to zdjęcia himalaistów z pierwszych dni w górach przebiły wszystkie publikacje, pod względem interakcji.

Polacy od lat próbują wejść na szczyt Nanga Parbat. Tylko tej zimy swoich sił próbowały cztery wyprawy z udziałem Polaków. Czy ktoś w końcu zdobędzie szczyt o tej porze roku?

Ogromny zapał i determinacja naszych himalaistów wzbudzają podziw. Szczyt jeszcze nie zdobyty, ale przyjaźń, nowe doświadczenia już tak. Kolejna wyzwania przed himalaistami, ambicja i zapał połączony z pokorą na pewno pozwolą spełnić marzenie wejścia na szczyt nieosiągalnego dotąd ośmiotysięcznika Nanga Parbat.

 

Autor badania: Karolina Masalska, Specjalista ds. PR i Małgorzata Kilian, Asystent ds. PR, IMM

Instytut Monitorowania Mediów wyraża zgodę na publikację raportu, wyników badań i dołączonych do nich materiałów graficznych pod warunkiem podania źródła („Instytut Monitorowania Mediów”) w artykule oraz oznaczenia źródła przy grafice.

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg