Netflix w Polsce: binge-watching, memy i… chill

Choć Netflix nadal nie prowadzi w mediach społecznościowych komunikacji w języku polskim, lukę w dyskusji z powodzeniem wypełniają internauci – wynika z monitoringu social media w IMM. Gigant VOD pojawia się w komentarzach Polaków blisko 1000 razy tygodniowo, a wirusowe kreacje nawiązujące do marki mogą liczyć na tysiące udostępnień.

Ogromny zasięg i zaangażowanie wywołują lub przychylne Netfliksowi memy i publikacje satyryczne niezwiązane bezpośrednio z ofertą filmową. Netflix jak żaden inny serwis VOD stał się wręcz synonimem rozrywki w domowym zaciszu. 

Lepiej niż Stark

Memy, wirale i copypasty. W działce filmów i seriali niekwestionowanym królem jest tu Ned Stark z „Gry o Tron”. Tylko w serwisie MemeGenerator.net stworzono ponad pół miliona kreacji związanej ze słynnym hasłem „Brace yourselves, winter is coming”. Jednak wśród publikacji, w których oprócz motywu z serialu pojawia się marka jego producenta, nikt może pochwalić się w Polsce tyloma treściami stworzonymi oddolnie przez użytkowników, co Netflix.

 

 

Dla porównania, najbardziej angażujące dyskusje związane z konkurencyjną usługą HBO GO toczą się na firmowych kontach na Facebooku i Twitterze. Dotyczą właśnie „Gry o Tron”, czyli flagowego serialu HBO. Podobnie jest też w przypadku serwisu Player.pl czy Ipli: „własne” media marek VOD są jednocześnie centrum dyskusji na ich temat. Dzięki zaangażowaniu opiekunków wirtualnych społeczności łatwiej zasugerować fanom wątek i temat dyskusji. W tym przypadku oczywisty – produkcje filmowe dostępne na obu platformach.

Dyskusja bez moderatora?

W przypadku Netfliksa, który jak dotąd nie prowadzi komunikacji w serwisach społecznościowych w języku polskim, powstaje na tym miejscu luka. Monitoring mediów społecznościowych sprowadza się w takich sytuacjach tylko do biernej obserwacji. Pozbawiony jest najcennniejszego waloru: interakcji i dyskusji – czyli esencji obecności marki w social media. W takiej sytuacji głos w dyskusji o marce całkowicie przejmują internauci. A wtedy łatwo o to, by rozmowa zboczyła na inne tory.

Na szczęście dla Netfliksa – w Polsce póki co dzieje się to z korzyścią dla marki.

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg