Ponad dziesięć tysięcy materiałów w mediach o Beacie Kozidrak

W zaledwie sześć dni od 1 września 2021 r., kiedy znana wokalistka Beata Kozidrak została zatrzymana za jazdę autem po spożyciu alkoholu, we wszystkich mediach pojawiło się na ten temat 10 tys. publikacji i wpisów z łącznym dotarciem 59,3 mln kontaktów z przekazem. Najwięcej treści odnotowano na Twitterze, Facebooku i Instagramie – podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM).

 

W analizowanym okresie 1-6 września br. najwięcej materiałów o sprawie Beaty Kozidrak pojawiło się na Twitterze: 6,4 tys. wpisów z dotarciem* 2 mln kontaktów. Na drugim miejscu pod względem liczby publikacji i komentarzy znalazł się Facebook i Instagram z łączną liczbą 1,7 tys., ale znacznie wyższym dotarciem niż na Twitterze – 9,6 mln potencjalnych kontaktów z przekazem. Prasa – głównie dzienniki regionalne – poświęciły temu tematowi w danym okresie 22 publikacje, co przełożyło się na stosunkowo duży zasięg na poziomie 2,8 mln kontaktów. W portalach internetowych, na forach i blogach opublikowano łącznie 1,3 tys. materiałów o zasięgu 11,9 mln, w tym 107 wpisów to same komentarze internautów zawierających wzmiankę o piosenkarce.

 

„Jako IMM monitorujemy większość najbardziej medialnych spraw i wydarzeń w Polsce – 10 tys. materiałów wygenerowanych we wszystkich typach mediów w zaledwie sześć dni o tak dużym zasięgu potwierdza, że o Beacie Kozidrak w kontekście tego incydentu słyszał niemal każdy dorosły Polak. To poważny kryzys wizerunkowy, którego konsekwencje najprawdopodobniej udałoby się zminimalizować jedynie uczciwym i transparentnie komunikowanym w mediach procesie sądowym” – dodaje Sylwia Dobkowska, Kierownik Działu PR i Marketingu w IMM.

 

Stacje radiowe od ogólnopolskich, jak na przykład RMF FM, Radio Zet, Radio VOX FM, PR1, PR24 czy Radio Nowy Świat po lokalne Radio Plus Gdańsk, Radio Eska Łódź czy PR Lublin, informowały o zatrzymaniu Beaty Kozidrak 216 razy poświęcając tym samy łącznie dwie godziny czasu antenowego. Telewizja natomiast o sprawie wzmiankowała 129 razy z łącznym czasem antenowym czterech godzin. Najczęściej ten temat poruszały regionalne oddziały TVP3, lecz także Polsat News, TTV i TVN. Dotarcie wyemitowanych treści dla obu typów mediów wynosi 32,4 mln.

 

Dotarcie informuje o liczbie potencjalnych kontaktów z przekazem mediowym, a więc o jego szacunkowym zasięgu.

 

Pliki do pobrania:

 

 

+-
+-
+-
+-

Platforma

Serwis umożliwia przeglądanie i analizę publikacji, które ukazały się w internecie oraz social mediach, prasie, telewizji i radiu. Wynik monitoringu prezentowany jest w intuicyjnej aplikacji, której funkcjonalności skracają czas potrzebny na przeanalizowanie przekazów. Z wykorzystaniem tego narzędzia samodzielnie stworzysz także biuletyny, raporty statystyczne lub wyeksportujesz zestawienia materiałów w wybranych formatach. Sprawdź jak to działa – już dzisiaj zamów bezpłatny test!

Moduł analityczny

Moduł analityczny przedstawia wyniki monitoringu wszystkich mediów w formie interaktywnych wykresów i tabel. Ułatwia wyszukiwanie najbardziej nośnych tematów oraz insightów. W aplikacji zbadasz również efekty komunikacji wybranej marki na tle konkurencji. Wszystkie wykresy i tabele możesz pobierać w kilku formatach, a dane źródłowe eksportować do arkusza xls. Zamów bezpłatny test dowolnego monitoringu mediów i sprawdź możliwości modułu analitycznego!

AMI

Aplikacja AMI udostępnia wynik monitoringu portali i social mediów. Nieograniczona liczba słów kluczowych oraz możliwość samodzielnego tworzenia reguł monitoringu zapewniają odsianie informacji nie związanych z tematem oraz internetowego spamu. Aktualizacja wyników następuje w czasie rzeczywistym, co jest kluczowe w prowadzeniu social listening, ale też w pracy z hejtem i sytuacjami kryzysowymi. Korzystając z AMI otrzymujesz także dostęp do archiwum www od 2007 roku oraz pełną analitykę wyników w module analitycznym. Sprawdź już teraz wszystkie możliwości AMI w bezpłatnym teście!

MediaContact

Baza dziennikarzy MediaContact to aplikacja dla osób prowadzących relacje z mediami. Na podstawie bieżącego monitoringu mediów baza jest stale aktualizowana i uzupełniana o nowe kontakty. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Biuro Prasowe

Baza dziennikarzy MediaContact jest przeznaczona dla wszystkich osób prowadzących relacje z mediami. Dane w bazie są codziennie aktualizowane i uzupełniane o nowe kontakty na podstawie monitoringu mediów. To gwarantuje, że wysłana informacja trafi do dziennikarzy aktywnie publikujących artykuły na wybrane tematy. Częścią bazy MediaContact jest Biuro prasowe umożliwiające tworzenie i zarządzanie wysyłką informacji prasowych, a także ich publikację na stronie www. Biuro jest bezpłatne dla wszystkich użytkowników bazy MediaContact. Sprawdź jak to działa w bezpłatnym teście!

Admonit

Admonit to narzędzie do analizy i raportowania wydatków reklamowych w telewizji, radiu i prasie. Jeśli chcesz: przeanalizować wydatki reklamowe firmy/marki oraz jej konkurencji, zweryfikować wykorzystanie w danej branży/firmie poszczególnych kanałów komunikacji, a także w łatwy sposób monitorować rynek reklamy i pojawiające się tam nowe kampanie – bezpłatnie przetestuj Admonit już dzisiaj!

Maksymalny rozmiar pliku: 500kB Dopuszczalne formaty: png, jpg